Stylově k úspěchu

Pět vteřin... ano...

11853

přesně tolik okamžiků prý může ovlivnit naši budoucnost. Kdy? Zejména při úvodním setkání. První dojem můžeme udělat jen jednou!

Co rozhoduje o tom, jestli budeme mít úspěch?  Jistě že štěstí a jistě jsou to naše dovednosti a vědomosti. Ale na prvním místě je to řeč těla, rétorika, tón hlasu, to, jak jsme upravení a v neposlední řadě oblečení. „Je to pravda odvěká - šaty dělají člověka"... to se zpívá ve známé písni Voskovce a Wericha... a myslím, že by se se to mohlo tesat i do kamene.

Náš vzhled opravdu ovlivňuje naše šance na úspěch. A to jak v profesním, tak i v soukromém životě. Určitě budete souhlasit s tím, že upravený, dobře oblečený člověk v nás budí respekt a důvěru. Když vypadáme dobře a uvědomujeme-li si to, cítíme větší sebedůvěru, sebeúctu a to vše má vliv na naše výkony a vystupování, které nám dopomohou k většímu uznání.

Když jsem před deseti lety založila MÓDNÍ ORDINACI jako projekt, ve kterém budu třídit a naplňovat skříně, netušila jsem, že díky mým službám dopomohu mnoha lidem i ke štěstí.

11854

Díky proměně šatníku si záhy našla nezadaná slečna svého prince, úspěšný právník v novém ohozu se nebál pozvat modelku na rande a čerstvá absolventka vysoké školy získala brzy práci o jaké se jí sotva snilo.

Mám tedy důkazy, že když si najdete svůj styl, v kterém se cítíte skvěle, máte předem vyhráno. Že si teď kladete otázku: Mám já styl? A co to vlastně je,“mít styl“?

Není mnoho těch, kteří se s vytříbeným stylem rodí. Jiní se k němu časem dopracují a to vlastní pílí nebo s pomocí odborníků.

Dobrá zpráva je, že styl má svá pravidla... jaká to jsou?

Pravidla stylu

11856

Za prvé/ noste jen to, co vám sluší!
Poznejte dobře sami sebe. Jaké jsou vaše přednosti a jaké nedostatky? Přednosti vypíchněte a nedostatky schovejte... třeba do černé barvy.

Za druhé/ volte kvalitu raději než kvantitu.
Méně je více. Zvolíte-li nadčasovou klasiku v luxusním provedení, nebudete litovat. Promyšlená investice se bude úročit mnoho let. A vy nebudete muset tak často do obchodů.

Za třetí/ zajímejte se o módu a trendy.
Nemusíte číst nejnovější módní magazíny a nosit extravagantní kreace. Ale pokud byste tím chtěli zcela opovrhovat, pak budete „out“ a styl zkrátka mít nebudete! Bohužel.

Za čtvrté/ oblékejte se podle situace. Dodržujte dress code, ať už je předepsaný, nebo si ho musíte vydedukovat sami. Chybou je zcela vybočovat. Být overdressed (oblečen na vyšší společenské úrovni) je snad o něco lepší než obráceně, underdressed (oblečen v nižší rovině). Možná to působí složitě, ale složité to není. Jeden příklad za všechny: ve sportovním oblečení nechoďte do divadla a v elegantním na sportovní stadion.

11857

Nezapomeňme jen, že každý jsme individualita a můžeme se cítit dobře v něčem jiném. Obzvláště umělci a kreativci mají dovoleno vymykat se průměru. Dnes obvykle není ani oblečení do práce striktně dané, zaměstnanci mají možnost vyjádřit svou individualitu. A to je dobře, jinak by na světě byla strašná nuda.

Víme tedy, že zásadní roli hraje celkový dojem. Ale ani detaily nesmíme podceňovat. Volba šperků, obuvi, kabelky i úprava vlasů, vousů... U žen líčení.Hygiena a používání deodorantu a parfému nebo toaletní vody. To vše je také důležité.

Ted už znáte pravidla stylu a připouštíte, že zevnějšek hraje důležitou roli ve vašem životě.

Máte možnost pustit se do změny, můžete oslovit odborníky, stylisty, oděvní výrobce... Oni vědí, co je pro vás to nejlepší, pomohou vám, abyste se v tom obsáhlém světě módy snadno zorientovali. Za pár hodin vám pomohou najít osobitost a styl. Věřte, že ušetříte čas i peníze.

V každém případě by ale měla vyhrát vaše osobitost! A jak poznáte, že jste zvolili dobře? Jednoduše tak, že se v novém stylovém oblečení budete cítit skvěle! Ten skvělý pocit, ten se Vám bude hodit především při prvním důležitém setkání. Uděláte dobrý dojem... A vyhrajete...


Sociální sítě Instagram

Ellipse CZ s.r.o.

Horní Jasenka 162
755 01 Vsetín

poptavka@ellipse.cz
+420 571 424 669

Zobrazit na mapě