Lifestyle a technologie Zpět na inspiraci

Laserová úprava textilu a jiných materiálů

Existuje mnoho způsobů, jak nanést na reklamní oděvy či předměty reklamní logo, značku či slogan. Zvolit můžete tisk, výšivku, transfer, jednoduchý štítek či nenápadné prošití ve firemních barvách. Velmi efektním způsobem je pak laserová úprava textilu. A o co vlastně jde?

Laserový gravírovací systém je inovativní řešení, které umožňuje nanášet obrazy, text či loga na povrchy hotových materiálů nebo materiálů určených k dalšímu zpracování jako je kůže, dřevo, umělé hmoty či přírodní látky.  13549 U některých materiálů existuje možnost změny barvy, ale i struktury povrchu. Díky velmi pokročilému ovládacímu softwaru je možná úplná kontrola parametrů grafického návrhu a jeho následné aplikace. Gravírovací laser je zařízení, které umožňuje velmi přesnou a bleskovou úpravu materiálů a to jak rytím, tak i řezáním. 13550

Při spolupráci s naším dodavatelem této technologie se gravírování laserem provádí v parametrech, kdy laserovací a gravírovací plocha je 800x800 mm, vložit však lez i materiál o rozměru 1000x1200mm, maximální rychlost laseru je 8 m/s.

13554


Laserová úprava textilu zajišťuje plastičnost u vyšších textilií jako je fleece či vyšší filc.

13553

 

Nádherně vypadá také perforace textilu. Ta je možná zejména u látek s vyšším procentem obsahu polyesteru a polyamidu. Obrovskou výhodou této technologie je stálobarevnost celého designu. Tričko z funkčního materiálu z naší běžecké sportovní kolekce je zářným příkladem užití perforace textilu v praxi. Nejenže krásně ozdobí, ale v tomto případě také zajišťuje maximální komfort při zvýšené fyzické aktivitě. 13555

 

Filcové gravírované podložky pod hrníček jsou součástí výbavy našich stolů i zasedací místnosti. Nejenže jsou praktické, ale navíc skvěle vypadají.

11990


Úprava materiálů laserem je tedy nejen efektní, ale i prakticky využitelný způsob brandingu, který rozhodně posune Vaše reklamní oblečení i předměty o úroveň výše.
Sociální sítě Instagram

Ellipse CZ s.r.o.

Horní Jasenka 162
755 01 Vsetín

poptavka@ellipse.cz
+420 571 424 669

Zobrazit na mapě